„Kopa Italija“: Dalje idu Ternana, Peruđa i Alesandrija

Serie A 8. avg. 202123:49
Giuseppe Bellini/Getty Images

U nedelju su na programu bile utakmice prvog kola Kupa Italije, a viđeni su uzbudljivi dueli.

Ternana je kod kuće posle izvođenja penala slavila protiv Avelina, a posle 120 minuta bilo je 1:1. Gosti su vodili golom Sonija D’Anđela, pogodak za domaće delo je Faletija. Ključni penal u seriji postigao je Federiko Furlan, a Ternana će u narednom kolu takmičenja igrati protiv Bolonje srpskog trenera Siniše Mihajlovića.

Peruđa je kod kuće golom Karete u 47. minut u porazila Južni Tirol 1:0. U šesnaestini finala igraće protiv Đenove.

Uzbudljivo je bilo i u Padovi – Alesandrija je pobedila 2:0 posle produžetka golovima Korace i Orlanda, a posle 90 minuta bilo je 0:0. Alesandriji je posao u velikoj meri olakšala činjenica da je Padova od 52. minuta imala čak dvojicu igrača manje. Kiriko je u 29. minutu dobio drugi žuti karton, a Dela je u 52. direktno „pocrveneo“.