Korea režirao preokret Intera u Veroni, golčina Ilića

Serie A 27. avg 202122:53 0 komentara
Hoakin Korea
REUTERS/Daniele Mascolo

Aktuelni šampion Inter sačuvao je stopostotan učinak na startu prvenstva, pošto je u drugom kolu Serije A savladao Veronu 3:1. U drugom susretu dana Udineze je bio bolji od Venecije 3:0.

Ako je i postojalo pitanja da li je Korea ono što treba Interu i novom treneru Simoneu Inzagija, onda će ona posle gostovanja neroazura Veroni postati deplasirana. Argentinac je ušao u igru u 74. minutu kod rezultata 1:1, a onda je svojim golovima u 83. i nadoknadi vremena doneo tri nova boda.

Pre šoua čoveka koji je u klub došao pre dva dana Verona je povela. U 15. minutu prava majstorija Ivana Ilića, koji je lobovao Handanovića za 1:0. Na poluvreme se otišlo minimalnom prednošću domaćina, ali već u 47. minutu Lautaro Martines je doneo izjednačenje, na asistenciju Edina Džeka. A onda je usledio šou Hoakina Koree, koji je potvrdio da bi mogao da bude veliko pojačanje. Inter je zabeležio drugu pobedu, a Verona drugi poraz.

U drugom meču dana Udineze je na svom terenu golovima Puseta, Delofeua i Moline slavio 3:0 protiv Venecije i došao do cifre od četiri boda iz prva dva susreta. Venecija je i dalje bez boda i bez gola.