Krotone konačno do prvenca

Serie A 12. dec. 202017:00
FC Crotone
REUTERS/Ciro De Luca

Najzad je i Krotone došao do pobede, tek u 11. kolu Serije A. Savladana je kod kuće Specija 4:1.

U duelu dve ekipe koje su se plasirale iz Serije B, konačno je slavio domaćin, posle dve pobede gostiju u međusobnim duelima. Pre ove utakmice Krotone je imao samo dva boda i jasno je bilo da im je ovo praktično poslednji voz za hvatanje priključka u borbi za opstanak. Zbog toga su agilno krenuli i već u sedmom minutu poveli, a strelac je bio Mesijas. Ipak, nije se dugo čekalo na izjednačenje. Specija je uzvratila u 18. minutu preko Farijasa. Rezultatom 1:1 otišlo se na poluvreme.

Pitanje pobednika rešeno je u razmaku od sedam minuta u uvodnoj fazi drugog dela. Reka je u 49. minutu vratio prednost Krotoneu, a u 56. Eduardo Erera je podigrao na 3:1. Specija nije imala snage ozbiljnije da zapreti, a prvu pobedu u Seriji A ove sezone overio je drugim golom Mesijas u šestom minutu nadoknade. Vulić je zaigrao za domaćina od 83. minuta.

I pored pobede Krotone je i dalje poslednji sa pet bodova, ali mu Fiorentina, prva iznad crte, beži samo četiri boda, a Specija na 16. mestu pet.