Krotone se diže, pala i Parma

Serie A 22. dec. 202020:36
FC Crotone
REUTERS/Ciro De Luca

U prvom susretu 14. kola Serije A Krotone je kao domaćin savladao Parmu 2:1 i potvrdio da je osetno podigao formu.

U prvih 10 mečeva Krotone je osvojio samo dva boda, a u poslednja četiri čak sedam. Sa ova tri boda protiv Parme podigao se sa začelja i sada mnogo realnije deluje priča o opstanku.

Junak ove pobede Krotonea bio je Brazilac Mesijas, koji je postigao oba gola, u 24. i 44. minutu. Zanimljivo da je dva gola postigao i u prvom trijumfu sezone protiv Specije i to su jedine dve pobede dojučerašnjeg drugoligaša. Parma je uspela samo da smanji preko Juraja Kucke u 57. minutu, ali poraz se nije mogao izbeći.

Krotone je izbio na 18. mesto sa devet bodova i ima samo dva manje od Fiorentine i Specije, koji su prvi iznad zone ispadnaja. Doduše uz utakmicu više. Parma je 15. sa 12 bodova.