Kvadrado vodio Juve do preokreta u gradskom derbiju

Serie A 5. dec 202020:04 0 komentara
Getty Images/Valerio Pennicino

U gradskom derbiju Torina Juventus je slavio 2:1 protiv čuvenih Bikova i to posle preokreta, najviše zahvaljujući kolumbijskom reprezentativcu, koji je asistirao kod oba gola.

Delovalo je da će ovo biti još jedna razočaravajuća partija Juventusa pod komandom Andree Pirla. Već u devetom minutu Torino je došao u vođstvo. Posle kornera katastrofalna reakcija odbrane Stare dame i EnKulu je iskoristio tu situaciju da Bikove dovede do vođstva. Vođstva sa kojim su otišli na veliki odmor.

Očekivano u drugom poluvremenu pritisak Juventusa. U 57. minutu postižu gol preko Huana Kvadrada, ali on je poništen jer je Paulo Dibala bio u ofsajdu, a uticao je kod gola. Kvadradu je poništen pogodak, ali je izrastao u heroja. U 77. minutu sjajno je centrirao i bukvalno u čelo pogodio Amerikanca Vesa Mekenija, koji je doneo izjednačenje. Na identičan način je u 89. minutu pogodio Leonarda Bonućija za veliki preokret i osvojena tri boda. Za Torino je poslednjih 15 minuta igrao Saša Lukić.

Ovom pobedom Juventus je izbio na drugo mesto sa 20 bodova, samo tri manje od lidera Milana, ali uz utakmicu više. Torino je ostao u zoni ispadanja. Trenutno je 18. sa šest bodova, dva manje od Fiorentine koja je prva iznad crte.