Lacio iz 1 u 2 uz 7+, pogodak SMS

Serie A 1. maj. 20220:11
Lacio Lazio's Sergej Milinkovic-Savic celebrates scoring during the Serie A soccer match between Fiorentina and Lazio, at the Artemio Franchi stadium in Florence, Italy, Saturday, Feb. 5, 2022. Italy Soccer Serie A
(Massimo Paolone/LaPresse via AP via Guliver)

Sjajna utakmica u Speciji u okviru 35. kola Serije A. Lacio je na kraju uz preokrete i pregršt golova slavio 4:3.

Neverovatna utakmica odigrana je u Speciji. Domaćin je vodio čak tri puta, ali su tri boda na kraju završila u Rimu.

Već u devetom minutu Amijan je zatresao mrežu. U 33. minutu penal za Lacio, a siguran izvođač je Ćiro Imobile, koji se učvršćuje na prvom mestu liste strelaca sa 27 golova, četiri više od prvog pratioca Dušana Vlahovića.

Ipak, samo dva minuta kasnije Agudelo donosi novo vođstvo izabranicima Tijaga Mote. Mogla je Specija i sa ubedljivijim vođstvom da ode na poluvreme, ali u prvom minutu nadoknade poništen je gol Verdea, zbog ofsajda na asistenciju VAR.

U 54. minutu Provedel je zatresao sopstvenu mrežu i poravnao na 2:2. Ali samo dva minuta kasnije Verde je asistent a Bugarin Petko Hristov strelac za treće vođstvo Specije.

A onda sledi preokret. U 68. minutu Sergej Milinković-Savić trese mrežu. Konsultovan je VAR da proveri situaciju, ali na radost gostiju gol je priznat i Lacio je izjednačio na 3:3. Taj rezultat je bio na snazi sve do 90. minuta, kada je Franko Aćerbi glavom silovito zatresao mrežu i doneo Laciju pobedu i velika tri boda.

Sada je Lacio peti i ima bod više od Rome i tri od Fiorentine u borbi za mesto koje vodi u Ligu Evrope. Specija je ostala na osam bodova od zone ispadanja.