Lacio ubedljiv, Tudorova Verona odolela na „Maradoni“

Serie A 7. nov. 202120:08 > 20:20
Pedro, Frank Riberi
Paolo Bruno/Getty Images

U nedelju od 18 časova igrala su se još dva meča u okviru 12. kola italijanske Serije A – Lacio je na domaćem terenu savladao Salernitanu rezultatom 3:0, dok je Napoli kod kuće remizirao 1:1 sa ekipom Verone.

Serija A:

Lacio je na „Olimpiku“ opravdao ulogu favorita savladavši Salernitanu rezultatom 3:0 (2:0). Bila je to rekordna 16. pobeda za „nebeskoplave“ u jednoj kalendarskoj godini – ekipa Mauricija Sarija izjednačila je podvig koji je 1950. ostvarila ekipa Lacija.

„Lacijali“ su sada peti na tabeli sa 21 bodom, a u narednom kolu dočekuju Juventus. Salernitana je pretposlednja sa 7 bodova, a sledeći rival biće im Samodorija u Salernu.

Strelci za pobednika bili su Ćiro imobile u 31. minutu (10. gol u sezoni, na čelu liste strelaca), Pedro u 36. i Luis Alberto u 69. minutu.

U pobedničkom timu kao starter je do 78. minuta igrao srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Napoli u nedelju može da ostane bez prve pozicije na tabeli ukoliko Milan u poslednjem meču dana bude pobedio Inter u „Derbiju dela Madonina“.

Tim Lučana Spaletija remizirao je na domaćem terenu u Napulju 1:1 (1:1) protiv Verone, pa je sada i dalje na čelu sa 32 boda, jednim više, ali i utakmicom manje u odnosu na „Rosonere“. Tim Verone, koji sa klupe predvodi nekadašnji hrvatski reprezentativac Igor Tudor, sada je 10. na tabeli sa 16 bodova.

Poveli su gosti u 13. minutu preko Argentinca Đovanija Simeona, koji je pogodio posle asistencije Baraka. U 18. minutu Napoli je došao pet minuta kasnije preko Đovenija di Lorenca, kojem je asistirao Fabijan Ruiz.

Napadao je domaćin, ali nije uspeo da dođe do drugog gola, iako su igrači Verone meč završili sa devetoricom fudbalera jer su po dva žuta kartona dobili Danijel Besa i Nikola Kalinić.

U sledećem kolu Verona dočekuje Empoli, dok će Napoli gostovati Interu posle reprezentativne pauze.