Lautaro i Gosens za 3:0 protiv Milana, Inter u finalu Kupa

Serie A 19. apr 202223:01 > 23:07 0 komentara
Cal Sport Media via AP Images via Guliver images

Inter je deklasirao ekipu Milana rezultatom 3:0 u drugoj utakmici polufinala Kupa Italije. S obzirom na to da je u prvom meču kada je Milan bio domaćin na "Meaci" bilo 0:0 "nerazuri" idu u finale Kupa. Tamo će im protivnik biti bolji iz dvomeča Fiorentina - Juventus.

Rezultatski je Inter deklasirao gradskog rivala ali „rosoneri“ nisu bili daleko od toga da učine ovu utakmicu daleko rezultatski zanimljivijom. U nekoliko navrata im je falilo sreće, a čak su i dali jedan gol koji je bio poništen posle intervencije VAR sistema.

Odmah su „nerazuri“ poveli, što se kaže iz svlačionice. Lautaro Martines je sjajno reagovao na jedan kraći cenaršut Darmijana i probušio je mrežu golamana Milana.

„Rosoneri“ su napadali, pravili polušanse, jedan sjajn poluvolej je odličnim refleksom odbranio Samir Handanović, da bi iza toga jedan šut Sandra Tonalija blokirao njegov saigrač Olivije Žiru. Sve to je kaznio Lautaro Martines golom u 40. minutu za 2:0.

U drugom poluvremenu je Milan stigao do gola i to tačno u trenutku kada bi učinili utakmicu zanimljivijom. Benaser je dao gol u 66. minutu ali je VAR reako da gol nije postignut u skladu sa pravilima. U 82. minutu je Robin Gosens otklonio sve sumnje postigavši gol za 3:0.