Lazović sa klupe pokrenuo Veronu do boda sa Juventusom

Serie A 27. feb 202122:44 0 komentara
Darko Lazović
REUTERS/Massimo Pinca

U meču 24. kola Serije A Verona i Juventus odigrali su nerešeno 1:1 uz odličnu partiju reprezentativca Srbije.

Verona je još jednom pokazala da je ove sezone prava mina za velikane. Ekipa Ivana Jurića hrabro se oduprela velikom favoritu, a nije klonula duhom ni kada je Kristijano Ronaldo postigao gol u 49. minutu.

Nedugo zatim hrvatski trener izveo je potez utakmice, kada je u 52. minutu uveo u igru Darka Lazovića. Reprezentativac Srbije mu je vratio u 77. minutu kada je sjajno asistirao Baraku za izjednačenje. Uspeo je domaćin do kraja da zadrži ovaj rezultat, mada je imao i šansu za pobedu, ali na kraju 1:1. Ivan Ilić je bio starter, ali je iz igre izašao na poluvremenu.

Juventus je deveti sa 46 bodova, tri manje od drugoplasiranog Milana i sedam manje od Intera, a od četvrtoplasirane Rome dva boda više i petoplasiranih Atalante i Lacija tri boda više. Verona je deveta sa 35 bodova.