Ludilo od šest golova na Ferarisu, Verona zgromila Speciju

Serie A 3. okt. 202117:05
Fabio Kvaljarela
Gulivr Image/xTanoxPecoraro LaPressex

U nedelju od 15 časova igrala su se dva meča sedmog kola italijanske Serije A – Sampdorija je kod kuće remizirala sa Udinezeom, iako je dvaput gubila, a jednom i vodila, dok je Verona, za koju su nastupili srpski fudbaleri Ivan Ilić i Darko Lazović, deklasirala Speciju.

Na stadionu „Luiđi Feraris“ Sampdorija je rezultatom 3:3 (1:2) remizirala u duelu sa Udinezeom. Sampdorija je došla do pobede posle dva uzastopna poraza i sada iz sedam mečeva ima šest bodova, a Udineze, koji je prekinuo niz od tri poraza, sada ima osam bodova.

Serija A:

Vodili su crno-beli gosti od 15. minuta, kada je Argentinac Roberto Pereira pogodio na asistenciju Đerara Deulofeua, nekadašnjeg fudbalera Evertona, Barselone i Votforda. Do prvog izjednačenja Sampdorija dolazi u 24. minutu kada autogol postiže Danac Jens Stiger-Larsen. Ipak, do poluvremena Udineze opet vodi, a gol je u 44. minutu pogodio Portugalac Beto.

Ubrzo Sampdorija dolazi do izjednačenja, a u 48. minutu iz penala pogađa 38-godišnja legenda kluba – Fabio Kvaljarela. Kada je Antonio Kandreva 11 minuta kasnije postigao svoj treći gol u sezoni, delovalo je da će domaćin preokretom uspeti da dođe do tri boda.

Ipak, u 84. minutu Argentinac Fernando Forestijeri izjednačava na 3:3 i donosi bod gostima.

U narednom kolu tim iz Udina će ugostiti Bolonju, dok će „Sampa“ putovati na Sardiniju na gostovanje Kaljariju.

U gradu Romea i Julije nije bilo milosti za goste – Verona je na domaćem stadionu „Mark’Antonio Bentegodi“ ubedljivim rezultatom 4:0 savladala Speciju, koja je sada pretposlednja sa tri poraza zaredom i svega četiri osvojena boda. Verona se ovom pobedom vinula na 12. mesto.

Strelci za pobednika bili su Đovani Simeone u četvrtom, Davide Faraoni u 15, Đanluka Kaprari u 42. i Danijel Besa u 71. minutu.

Čitav meč odigrali su srpski internacionalci Darko Lazović i Ivan Ilić, koji je bio asistent Simeoneu kod provg pogotka.

U osmom kolu Verona će na „San Siru“ gostovati Milanu, dok će Specija lošu seriju pokušati da prekine kod kuće u duelu sa Salernitanom.