Ludilo u Firenci: Jović za 3:3 u 90, Inter u 90+5 do pobede

Serie A 22. okt 202222:563 komentara
Lautaro Martines
xMassimoxPaolone/LaPressex

Neverovatna utakmica u Firenci u 11. kolu Serije A. Na kraju Inter je pobedio Fiorentinu 4:3.

Kakva utakmica na Artemio Frankiju, verovatno i utakmica sezone u Seriji A. Na kraju Inter je odneo sva tri boda posle kontroverznog gola Mhitarjana u petom minutu nadoknade i sačuvao Simoneu Inzagiju klupu neroazura.

A početak nije nagoveštavao ovakvu dramu. Inter je posle 15 minuta vodio 2:0 na krilima Lautara Martinesa. Prvo je Argentinac u drugom minutu proigrao Barelu, a potom je u 15. minutu i sam bio strelac.

Nagoveštaj da bi Viola mogla da se bori za neki bod viđen je u 33. minutu. Dosuđen je penal za domaće, a Kabral je bio precizan. Na poluvreme je Inter otišao sa minimalnom prednošću.

U 53. minutu u igru je ušao oporavljeni Luka Jović, a sedam minuta kasnije Fiorentina dolazi do 2:2. Ikone je strelac i postalo je vatreno na Artemio Frankiju.

Definitivno će u Fiorentini biti kivni na sudije. Prvo je Valeri u 73. minutu dosudio penal za Inter, a Lautaro Martines je drugim golom doneo prednost neroazurima. Kada je delovalo da će tri boda završiti u Milanu, sjajan korner domaćih u 90. minutu. Najviše je skočio Nikola Milenković, koji je spustio loptu Luki Joviću, a srpski napadač je iz okreta uhvatio volej i zakucao loptu u mrežu za 3:3.

Ali ni to nije bilo sve. Igrao se poslednji, peti minut nadoknade. U vazduhu Edin Džeko je jasno odgurnuo Nikolu Milenkovića, povukao kontru, lopta je na kraju došla do Mhitarjana, koji je uz dosta sreće postigao gol i doneo tri boda Interu. Očekivali su domaći da bi VAR mogao da poništi gol zbog evidentnog faula Džeka nad Milenkovićem, ali gol je priznat i nastupila je velika radost neroazura. Dok je ostala velika tuga kod domaćina.