Luka Jović dao četiri gola na prvom meču za Fiorentinu!

Serie A 12. jul 202218:50 > 19:088 komentara
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Fudbaleri Fiorentine odigrali su prijateljsku utakmicu sa timom Real Vićence i očekivano su pobedili ubedljivim rezultatom. Bilo je 7:0 (2:0), a u centru pažnje našao se srpski napadač Luka Jović, koji je bio strelac čak četiri gola.

Bio je ovo prvi meč za 24-godišnjeg ofanzivca iz Bijeljine u ljubičastom dresu, pošto je zvanično postao igrač tima iz Toskane prošlog petka, kada je prešao u „Violu“ iz madridskog Reala.

Povezano:

Jović, koji je sa klupe ušao u igru, postizao je golove u 56. minutu (penal), zatim u 68, 79. i 84. minutu. Strelci za italijanskog prvoligaša bili su još Gonzales, Pjeroci i Ikone.

Tim Real Vićence već godinama nema seniorsku ekipu i takmiči se samo u mlađim kategorijama italijanskog fudbala.

Jović je u Realu igrao od 2019. godine i na 51 zvaničnoj utakmici postigao je tri gola. Tokom sezone 2020/2021. nekoliko meseci proveo je na pozajmici u Ajntrahtu, tima iz kojeg je i došao u „kraljevski klub“. Prethodno je nosio dres Crvene zvezde i Benfike.

Za reprezentaciju Srbije je odigrao 26 utakmica i postigao 9 golova.

Fiorentina je prethodnu sezonu završila na sedmom mestu tabele.