Mertens pokorio „Večni grad“

Serie A 21. mar. 202122:39
Francesco Pecoraro/Getty Images

U derbiju 28. kola Serije A Napoli je u gostima savladao Romu 2:0 i tako nastavio sa odličnim rezultatima opasno da se približava mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Ekipa Đenara Gatuza u odličnom raspoloženju dočekala je gostovanje Romi. U poslednja četiri susreta Serijie A zabeležili su tri pobede i remi, a u poslednjem meču slavili su na San Siru protiv Milana i tako istakli ozbiljnu kandidaturu za jedno od prva četiri mesta.

Vučica štuca, što se videlo i protiv Parme u prošlom kolu, iako i dalje gura na dva fronta. Ipak, Napoli je odneo sva tri boda, a apsolutni junak meča bio je Dris Mertens. Da će ovo biti njegova utakmica najavio je u 27. minutu kada je prelepo izveo slobodan udarac i savladao Lopesa za 1:0. Samo sedam minuta kasnije isti igrač je na asistenciju Politana postigao drugi gol i ispostaviće se osigurao tri velika boda. Napoli je do kraja sačuvao prednost, a veliku ulogu u tome imao je srpski internacionalac Nikola Maksimović koji je vezao i drugu utakmicu sa odigranih svih 90 minuta i to oba derbija i to bez primljenog gola.

Napoli se posle ove pobede osamio na petom mestu sa 53 boda, imaju samo dva boda manje od Atalante i Juventusa, sa kojim treba da odigra zaostali meč trećeg kola. Roma je sada šesta sa 50 bodova.