Miha tera Lacio od Lige šampiona

Serie A 27. feb 202119:53 0 komentara
Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images

Bolonja Siniše Mihajlovića zabeležila je pobedu u susretu 24. kola Serije A protiv Lacija 2:0, čime je nebesko plavima znatno otežala poziciju u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Simone Inzagi je izjavio kako je okršaj sa Bajernom u osmini finala Lige šampiona kruna petogodišnjeg rada u rimskom klubu. Međutim, lako bi moglo da se dogodi da, bar za narednih godinu i po dana, to budu poslednji mečevi Rimljana u eliti.

Razlog za to mogli bi da budu izgubljeni bodovi u utakmicama koje ove sezone u Seriji A timovi koji žele da budu u prva četiri moraju da dobiju. Za Lacio jedan od takvih bio je ovaj u Bolonji, ali ekipa koju vodi bivši legendarni lacijal Siniša Mihajlović, na kraju je ostavila nebesko plave bez bodova. A sve je moglo da bude drugačije da je u 17. minutu Ćiro Imobile iskoristio penal. On je šutirao po sredini gola, ali golman Skorupski nije se pomerio i odbranio je udarac sa bele tačke.

Kazna je usledila brzinom svetlosti. Već u narednom napadu Ibrahim Embaje postigao je pogodak i doveo Bolonju u vođstvo. Umešno je domaćin držao vođstvo, a onda je u 64. minutu Sansone duplirao prednost Bolonje. Tada je bilo jasno da će Lacio imati izuzetno težak zadatak kako bi došao makar do boda. Nije uspeo u tome i doživeo tek drugi poraz u poslednjih šest utakmica.

Bolonja se popela na 11. mesto sa 28 bodova, dok je Lacio ostao na deobi petog mesta sa Atalantom sa 43 boda, ali i utakmicom više. Roma koja drži to magično četvrto mesto ima bod više, ali i utakmicu više.