Mihajlovića su smenili, ali Bolonji ne pomaže ni Tijago Mota

Serie A 17. sep 202216:56 1 komentar
Tijago Mota Bologna s coach Thiago Motta during the Italian Serie A soccer match Bologna FC vs Empoli FC at Renato Dall Ara stadium in Bologna, September 17, 2022, BOLOGNA, Italy: Bologna s coach Thiago Motta during the Italian Serie A soccer match Bologna FC vs E
Elisabetta Baracchi/Guliver image

Ekipe Bolonje poražena je pred svojim navijačima od Empolija 0:1 u prvom meču subotnjeg programa sedmog kola elitne italijanske Serije A.

Povezane vesti

Na klupi domaćeg tima neslavno je debitovao 40-godišnji Tijago Mota, nekadašnji reprezentativac Brazila i Italije i igrač brojnih klubova: Barselone, Atletiko Madrida, Đenove, Intera (bio saigrač Dejana Stankovića) i Pari Sen Žermena. Bivši vezni igrač prethodno je trenirao mlađe kategorije PSŽ-a, Bolonju i Speciju.

Mota je nasledio Sinišu Mihajlovića, koji je smenjen početkom septembra nakon remija sa Specijom u gostima (2:2). Bolonja je u međuvremenu pobedila Fiorentinu (2:1), ali tada je na klupi kao privremeno rešenje sedeo Luka Viđani, trener mlađih kategorija u Bolonji.

U svakom slučaju Tijago Mora aplauzima je dočekan na stadionu „Renato Dal’Ara“, ali se nije proslavio na debiju.

Mogla je Bolonja da povede u prvom poluvremenu, ali je golman gostiju Đulijelmo Vikario u nekoliko situacija dobro intervenisao.

U 60. minutu sudija je svirao penal za domaći tim zbog igranja rukom, ali je VAR tu odluku poništio zbog ofsajd pozicije.

I onda kako to obično biva, gosti su poveli, strelac je u 75. minutu bio Filipo Bandineli.

Nakon toga Bolonja je krenula na sve ili ništa, Marko Arnautović je samo par minuta kasnije pogodio stativu, ali domaći tim nije uspeo do kraja meča da izbegne poraz. Ujedno, ovo je Empoliju prva pobeda u sezoni.

Bolonja serie A / Bologna-Empoli / foto Image nella foto: Marko Arnautovic Bologna 17/09/2022 - campionato di calcio serie A / Bologna-Empoli / foto Image nella foto: Marko Arnautovic PUBLICATIO
Guliver image (Marko Arnautović okružen igračima Empolija)