Milan ne odustaje od šampionske trke, dobio Romu na Olimpiku

Fudbal 28. feb. 202122:45 > 22:523 komentara
Ante Rebić
Paolo Bruno/Getty Images

Poslednji meč nedeljnog programa 24. kola italijanske Serije A doneo je veliki derbi italijanskog fudbala – Milan je kao gost slavio rezultatom 2:1 (1:0) protiv Rome i približio se lideru na tabeli, gradskom rivalu Interu, na četiri boda zaostatka.

Milan je na Olimpiku poveo u 43. minutu iz jedanaesterca, a strelac je bio vezista iz Obale Slonovače Frank Kesije, baš kao i na prethodnom meču – revanšu šesnaestine finala Lige Evrope protiv Crvene zvezde.

U 50. minutu “Vučica” ipak dolazi do izjednačenja – Leonardo Spinacola upošljava Žordana Veretua, koji uz malo sreće upućuje udarac za izjednačenje – 1:1.

Ipak, pobednički pogodak za goste doneo je Ante Rebić u 58. minutu – pogodio je hrvatski ofanzivac na asistenciju Belgijanca Aleksisa Selemekersa.

Devet minuta posle pobedničkog pogotka Rebić izlazi iz igre, a umesto njega na terenu je do kraja susreta bio internacionalac iz BiH Rade Krunić.

Posle ove pobede Rosoneri imaju 52 boda, četiri manje od prvoplasiranog Intera, a na deobi treće pozicije su Juventus i Atalanta, s tim što “Stara dama” ima i meč manje. U sledećem kolu Piolijev tim dočekuje Udineze.

Roma je sada peta sa 44 boda, a naredni rival biće im Fiorentina na stadionu “Artemio Franki”.