Milan se ne predaje: Konačno pobeda za povratak na vrh

Serie A 15. apr 202223:02 > 23:25 0 komentara
Milan
REUTERS/Alberto Lingria

Posle par sati Milan se vratio na prvo mesto, pošto je ostvario pobedu u 32. kolu Serije A protiv Đenove na San Siru 2:0.

Posle dva razočaravajuća remija bez golova, kojim su praktično prepustili gradskom rivalu ponovo da sam odlučuje o svojoj sudbini, Milan je konačno ostvario pobedu i vratio se na čelo tabele. Međutim, ima samo dva boda više od Intera, ali i utakmicu više tako da ni sve pobede ne garantuju rosonerima titulu, koju će odbraniti Inter ako takođe pobede sve protivnike.

Ipak, za Milan je od esencijalne važnosti da je posle dva remija konačno osvojio tri boda. Tri boda sa kojim se, ipak nalazi na prvom mestu. Za razliku od nekih ranijih mečeva rosoneri su dobro otvorili utakmicu. Došli su do ranog vođstva. Već u 11. minutu posle sjajnog centaršuta, možda i najpozitivnijeg iznenađenja sezone Kalulua, odlično je reagovao Rafael Leao i zatresao mrežu.

Milan je i posle tog gola dominirao, bio konkretniji i što je najvažnije, nije padao. Đenova jeste pripretila par puta, ali nijednom nije šutnula u okvir gola. Utakmica je odlučena u 87. minutu kada je Mesijas duplirao prednost i postavio konačan rezultat.