Serie A 29. nov 202017:08 > 20:06 0 komentara
Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

U nedeljnim mečevima devetog kola italijanske Serije A pobede su ostvarili Milan i Bolonja.

Milan je na svom terenu savladao Fiorentinu 2:0.

Meč je rešen u prvom poluvremenu, a u strelce su se upisali RAmanjoli u 17. i Kesi u 28. minutu iz penala.

Mogao je Milan i do ubedljivije pobede, ali je Kesi u 40. minutu promašio penal.

Milan je lider na tabeli sa 23 boda i do sada nije pretrpeo poraz – ima sedam pobeda i dva remija.

Fiorentina je 16. sa osam bodova.

Bolonja Siniše Mihajlovića je sa 1:0 pobedila Krotone. Jedini strelac u Bolonji bio je Sorijano u završnici prvog poluvremena.

On je tako doneo četvrti trijumf ekipi Siniše Mihajlovića, koji uz pet poraza ima 12 bodova i na 10. je poziciji na tabeli.

Krotone je na začelju, još uvek ne zna za trijumf, ima šest poraza i dva remija.

Kaljari i Specija su na Sardiniji podelili bodove – 2:2.

Gosti su na poluvremenu imali gol prednosti, a strelac je bio Gjasi u 36. minutu, da bi Kaljari za svega šest minuta u nastavku preokrenuo.

Žoao Pedro je izjednačio u 52. minutu, a prednost domaćoj ekipi doneo je Pavoleti. Ipak, u trećem minutu nadoknade Nzola je iz penala Speciji obezbedio bod.

Kaljari je 11. sa 11 bodova, dok Specija, koja je upisala već četvrti remi, ima bod manje.