Milanu ceo plen u Speciji, prvenac Danijela Maldinija

Serie A 25. sep 202117:13 0 komentara
Danijel Maldini
REUTERS/Ciro De Luca

Golom Braima Dijasa četiri minuta pre kraja meča, fudbaleri Milana stigli su do pete ovosezonske pobede, pošto su kao gosti savladali Speciju sa 2:1.

Utakmicu je obeležio i prvi gol 19-godišnjeg Danijela Maldinija u dresu Milana, u njegovom prvom meču za „rosonere“ od prvog minuta. Precizni statističari su izračunali da je Danijelov otac Paolo, poslednji put startovao u dresu Milana pre 4.500 dana!

Nakon što je Pioli u poluvremenu iz igre izveo Žirua i Rebića, gosti su došli do vođstva. Maldini jr. je u 48. minutu udarcem glavom prosledio loptu u mrežu, nakon sjajnog centrašuta Kalulua.

Ipak, domaćin je izjednačio u 80. minutu. Šutirao je Verde, lopta je pogodila Tonalija i prevarila Menjana.

Šest minuta kasnije Dijas je postigao pobedonosni gol, nakon dodavanja Salemakersa.