Milenković strelac, Vlahović se „čuva“ za napad na Ronalda

Serie A 15. dec 202123:14 > 23:57
Nikola Milenković
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u osminu finala Kupa Italije nakon što su na "Artemio Franki" stadionu pobedili Benevento rezultatom 2:1.

„Ljubičasti“ su poveli u 19. minutu pogotkom srpskog reprezentativca Nikole Milenkovića posle kornera koji je izveo Igor i sa minimalnom prednošću otišlo se na odmor.

Domači su tek što je počelo drugo poluvreme duplirali vođstvo golom Rikarda Sotila, a u 51. minutu Gabrijele Monćini je vratio nadu članu Serije B, međutim, promene rezultata više nije bilo.

Pored Milenkovića ceo meč za Fiorentinu odigrao je i Aleksa Terzić, dok je najbolji igrač i strelac Dušan Vlahović dobio šansu od 76. minuta.

Mladi napadaač je ove godine postigao 32 gola i samo još jedan mu nedostaje da izjednači rekord Kristijana Ronalda. Ljubičaste do kraja decembra očekuju još mečevi sa Sasuolom i Veronom.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Empoli koji je u gostima savladao Veronu 4:3. Ivan Ilić je za domaće zaigrao u 69. minutu, a Darko Lazović je bio na klupi.

Kaljari je na Sardiniji bio bolji od Citadele 3:1.

Ekipa iz Firence će se u osmini finala sastati sa Napolijem, Kaljari ide na Sasuolo, a Empoli na Inter.

Ostali parovi: Roma – Specija/Leće, Lacio – Udineze, Milan – Đenova, Atalanta – Venecija i Juventus/Sampdorija/Torino.