Moratine čarolije, Juve preokretom srušio Lacio

Serie A 6. mar 202122:37 0 komentara
Alvaro Morata
REUTERS/Massimo Pinca

U derbiju 26. kola Serije A Juventus je savladao Lacio u Torinu 3:1 i ostao u konkurenciji za titulu.

Možda i najnezgodniji protivnik Staroj dami u poslednje vreme upravo je Lacio. Nebesko plavi su u poslednja četiri meča u svim takmičenjima dobili dva meča uz remi i poraz. Gosti su krenuli ambiciozno i u ovom okršaju i već u 14. minutu došli do vođstva preko Koree.

Za Juventus na klupi je počeo Kristijano Ronaldo i delovalo je da će ponovo šampiona koštati neigranje najboljeg igrača. Međutim, njegovu ulogu preuzeo je Alvaro Morata. Prvo je u 39. minutu asistirao Rabiou, koji je postigao drugi gol u sezoni za 1:1. A potom je u drugom delu sam uzeo stvari u svoje ruke i golovima u 57. i 60. minutu doneo veliki preokret i nova tri boda.

Juventus je treći na tabeli sa 52 boda, samo jednim manje od Milana i sedam manje od lidera Intera. Lacio je na sedmom mestu sa 43 boda, šest manje od četvrtoplasirane Atalante.