Murinjov oproštaj od LŠ? Romi samo bod u Udinama

Serie A 13. mar. 202219:58 > 19:581 komentar
Nauel Molina, Udineze
Andrea Bressanutti/LaPresse via AP via Guliver

Fudbaleri Udinezea i Rome u 29. kolu prvenstva Italije odigrali su 1:1, a ishod meča praktično je Murinjov tim izbacio iz trke za plasman u Ligu šampiona.

Povezane vesti

Domaći su na „Dačija Areni“ poveli u 15. minutu kada je Argentinac Nauel Molina preciznim udarcem savladao Ruija Patrisija, a Lorenco Pelegrino je iz penala u četvrom minutu nadoknade doneo bod Vučici.

Roma je u seriji od osam mečeva bez poraza u šampionatu (po četiri i poraza), ali sada za četvrtoplasiranim Juventusom zaostaje čak osam bodova.

Murinjova ekipa je imala više od igre (64-36% posed lopte), ali i samo dva udarca u okvir gola.

Rimljane u sledećem kolu očekuje gradski derbi sa Lacijom, a Udineze ide u Napulj.

Crno-beli iz Udina su posle drugog uzastopnog trijumfa 13. sa 32 boda.

Atalanta i Đenova su podelili bodove odigravši u Bergamu bez golova.

Gosti imaju mnogo više razloga da budu zadovoljni jer im svaki bod znači u borbi za opstanak, dok je Atalanta napravila veliki korak unazad u najstojanjima da obezbedi plasman u Ligu šampiona.

Atalanta ima osam bodova manje od četvrtoplasiranog Juventusa i utakmicu manje, a Đenova, za koju je Nikola Maksimović odigrao ceo meč, je pretposlednja sa 19 bodova.