Mateo Politano
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Napolija ostvarili su i petu uzastopnu pobedu i posle devetog kola osamili se na čelnoj poziciji Serije A.

Povezane vesti

Ekipa iz Napulja slavila je na gostovanju Kremonezeu 4:1 i zahvaljujući remiju Udinezea i Atalante (2:2) na vrhu tabele imaju dva boda više od tima iz Bergama i tri od Milana i Udinezea. Kremoneze je na deobi poslednje pozicije sa Sampdorijom sa svega tri boda.

Gosti sa juga Italije poveli su u Kremoni u 26. minutu golom Matea Politana iz jedanaesterca i sa minimalnim vođstvom Napolija otišlo se na odmor.

Tek što je počelo drugo poluvreme Kremoneze je izjednačio – Siril Desers je iskoristio asistenciju Santijaga Askasibara i prvim golom u sezoni doneo radost domaćim navijačima.

Ipak, ofanziva se isplatila timu Lućana Spaletija. Najpre je rezervista Đovani Simeone u 76. minutu upisao drugi pogodak u sezoni, a u sudijskoj nadoknadi strelci su bili još Irving Lozano i Matijas Olivera.

Napoli u sledećem kolu dočekuje Bolonju, a Kremoneze ide na noge Speciji.