Napoli nastavio seriju pobeda, ali se dobro oznojio

Serie A 16. okt 202220:02
Viktor Osimen
Cesare Purini Insidefoto cesarexpurini via Guliver

Fudbaleri Napolija u nedelju su u okviru 10. kola italijanske Serije A savladali Bolonju rezultatom 3:2 (1:1) na domaćem stadionu „Dijego Armando Maradona“.

Ekipa Lućana Spaletija uspela je da nadoknadi zaostatak na ovoj utakmici i dođe do šeste pobede u nizu u italijanskom šampionatu, a čak desete kada su sva takmičenja u pitanju.

Serija A:

Tim iz Kampanije je prvi na tabeli sa 26 od mogućih 30 bodova, a prvi pratilac im je takođe neporažena Atalanta sa dva boda manje. Bolonja je poražena treći put u poslednja četiri kola – tim koji je do prestanka saradnje vodio Siniša Mihajlović sada je prvi iznad zone ispadanja sa sedam bodova, dva više od ugrožene Verone.

Na opšte iznenađenje povela je Bolinja na stadionu koji se nekada zvao „San Paolo“ – mladi Holanđanin Džošua Zirkze pogodio je u 41. minutu, ali smo četiri minuta kasnije Žuan Žezus poravnava rezultat.

Već u 49. minutu Meksikanac Irving Lozano kompletira preokret, ali dva minuta posle toga Musa Berou iz Gambije donosi novo izjednačenje. Baš kao i kod prvog gola Bolonje, asistent je bio Andrea Kambijaso.

Ipak, nova tri boda za Napoli donosi Viktor Osimen – on postiže pobednički pogodak u 69. minutu. Ranije tokom nedelje Nigerijac se vratio u tim posle odsustva zbog povrede na efikasan način – postigao je gol u utakmici Lige šampiona protiv Ajaksa, a sada je zatresao mrežu i na drugom duelu posle pauze duže od jednog meseca.

U narednom kolu Napoli će gostovati Romi 23. oktobra, dok će Bolonja ugostiti Leće istog dana.