Napoli ne odustaje od Lige šampiona, remi na Friuliju

Serie A 8. maj 202117:05 > 17:09 0 komentara
SSC Napoli
Francesco Pecoraro/Getty Images

Nastavlja se žestoka borba u Seriji A za preostala tri mesta koja vode u Ligu šampiona. Jedan od pet ravnopravnih konkurenata je i Napoli koji je u Speciji zabeležio izuzetno važnu pobedu 4:1.

Posle velikog kiksa i samo boda protiv Kaljarija Napoli je u Speciju došao pod imperativom pobede. Pride igrao je protiv ekipe koja je bila ove sezone veoma nezgodna protiv favorita, između ostalih i protiv samog Napolija, pošto je na stadionu Dijego Maradona slavila 2:1.

Ipak, ovog puta prostora za iznenađenje nije bilo. Već u 15. minutu Zjelinski je doveo goste u vođstvo. A onda je usledio šou najvećeg letnjeg pojačanja Viktora Osimena. Prvo je postigao dva gola u 23. i 44. minutu za 3:0. Potom posle gola domaćih u režiji Pikolija u 64. mintu Osimen je bio asistent Irvingu Lozanu za konačnih 4:1 u 80. minutu.

Posle ove pobede Napoli je izbio na drugo mesto sa 70 bodova, ima bod više od Atalante, Juventusa i Milana, ali uz meč više. Specija je 16. sa 34 boda, ima samo tri više od Beneventa, koji je prvi u zoni ispadanja, uz meč više.

U Udinama Udineze i Bolonja u derbiju sredine tabele igrali su nerešeno 1:1. Domaći su poveli u 23. minutu preko De Paula, a ekipi Siniše Mihajlovića bod je doneo Orsolini sa penala u 82. minutu. Obe ekipe su na deobi 11. mesta sa po 40 bodova i teoretski još nisu obezbedili opstanak.