Napoli se ne šali, preokrenuo i napunio mrežu Verone – 2:5!

Napoli celebrates after scores goal Verona Copyright: Hellas Verona - Napoli 15.08.2022 - Serie A 2022/2023 Photo Luca Taddeo August 15 , 2022 - Verona,Italy Soccer Hellas Ve
Luca Taddeo via Guliver image

Fudbaleri Napolija pobedili su kao gosti tim Verone sa 5:2 u pretposlednjoj utakmici prvog kola Serije A.

Serija A

Domaćin je poveo, u jednom trenutku i izjednačio, a onda doživeo težak poraz! Najubedljiviji otkad igra protiv Napolija u elitnom rangu.

Kevin Lazanja je u 29. minutu doveo Veronu u vođstvo posle kornera i asistencije Koraja Gintera, ali su Napolitanci do kraja prvog poluvremena preokrenuli rezultat. Izjednačio je u 37. minutu debitant mladi reprezentativac Gruzije Kvaratskhelia, preciznim udarcem glavom nakon odličnog centaršuta Meksikanca Lozana, da bi u samom finišu prvog dela (45+3) nakon još jednog prekida za goste Đovani di Lorenco prebacio loptu na drugu stativu gde je Viktor Osimen lako ubacio loptu u mrežu – 1:2.

Verona je izjednačila na samom startu drugog poluvremena, gol je u 48. minutu postigao Francuz Tomas Anri, a onda je usledila serija Napolitanaca: Poljak Pjotr Zielinski u 55, Slovak Stanislav Lobotka u 65. i domaći Italijan Mateo Politano u 79. minutu. Svih pet strelaca za Napoli bili su različiti!

Ceo meč za tim Helas Verone odigrali su srpski reprezentativci Darko Lazović i Ivan Ilić.

Napoli je ovom ubedljivom pobedom preuzeo čelnu poziciju na tabeli Serije A. U narednom kolu tim Lućijana Spaletija dočekuje u Napolju ekipu Monce, dok Verona gostuje u Biolonji.