Nema za Mihu popusta, zvezdano veče Hakimija

Serie A 5. dec 202022:47 0 komentara
Achraf Hakimi
REUTERS/Daniele Mascolo

U poslednjem susretu subotnjeg programa 10. kola Serije A Inter je ugostio Bolonju Siniše Mihajlovića i slavio 3:1 uz sjajnu partiju desnog beka.

Došao je na Meacu rado viđen gost. Siniša Mihajlović bio je pomoćni trener Intera, ali znao je sa svojim ekipama da neprijatno iznenadi domaćina. To ovog puta nije bio slučaj. Inter je slavio 3:1, a prvo ime meča bio je desni bek Ašraf Hakimi.

Seriju golova otvorio je Romelu Lukaku u 16. minutu, na asistenciju Ivana Perišića. Do kraja poluvremena bio je na snazi taj rezultat, a onda je Marcelo Brozović fantastično bacio loptu u prostor i tamo bukvalno pozvao Hakimija, koji se našao praktično na mestu centarfora i rutinski zatresao mrežu.

Bolonja uspeva da se vrati i to preko Vinjata, koji je u 67. minutu smanjio na 2:1. Ipak, samo tri minuta kasnije Hakimi je sjajnim solo prodorom i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca stavio tačku na meč.

Inter se vratio na drugu poziciju, pošto je preskočio Juventus. Neroazuri imaju 21 bod, jedan više od Juventusa a dva manje od lidera Milana, koji ima utakmicu manje. Bolonja je 10. sa 12 bodova.