Ni Murinjo ne može da zaustavi Inter

Serie A 23. apr. 202219:54
Marcelo Brozović
REUTERS/Alessandro Garofalo

U derbiju 34. kola Serije A aktuelni šampion Inter pobedio je Romu na Đuzepe Meaca 3:1 i ponovo preuzeo čelo tabele.

Od trenutka kada mu je ponovo vraćena kontrola situacije u ruke, a to se dogodilo drugim vezanim remijem bez golova Milana, Inter je ne ispušta. Četa Simonea Inzagija svesna da svaki kiks u ovoj fazi skupo košta, veoma ozbiljno je prišla derbiju protiv sve boljeg protivnika, kojeg vodi omiljen sin neroazura i došla do, neočekivano lagane pobede.

Inter je sav posao praktično završio u prvom poluvremenu. Postigao je golove na vreme. Prvi u 30. minutu preko Denzela Damfrisa. A drugi posle hrvatske akcije, delo je Marcela Brozovića, kome je asistirao Ivan Perišić.

Umela je Vučica ove sezone da priredi neke spektakle sa mnogo golova, vraćanje iz debelog minusa. Ali ovo nije bio taj slučaj. Jednostavno, Inter je previše dobar protivnik da bi dopustio da lako izgubi kontrolu ovakve utakmice, koja mu mnogo donosi. Ipak, za svaki slučaj u 52. minutu Lautaro Martines je povisio na 3:0, a asistent, kao i kod prvog gola Damfrisa bio je Hakan Čalhanoglu. Murinjov sastav mogao je samo da smanji rezultat, što je učinio u 85. minutu preko Henrika Mhitarjana.

Ovom pobedom Inter je preuzeo čelo tabele od Milana. Ima bod više od gradskog rivala, uz isti broj utakmica. Međutim, Milan već narednog dana ima svoju utakmicu, u Rimu protiv Lacija, pa može da se vrati na čelo tabele. Konačno će u sredu doći do poravnavanja broja utakmica dva najveća takmaca za titulu, pošto Inter igra zaostali meč u gostima protiv Bolonje i onda će biti potpuno jasna situacija pred poslednje četiri kola.