Nisu ipak za Skudeto: Milan poražen od Specije na San Siru

Serie A 17. jan 202220:53 > 20:57
Milan Specija
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana propustili su veliku priliku da preuzmu prvo mesto na tabeli Serije A, pošto su u meču 22. kola poraženi kod kuće od Specije 2:1.

Ponadali su se navijači Milana da bi ovo mogla da bude ta sezona. Tim uglavnom igra dobro, čak i protiv onih koji su proglašavani favoritima, a posle remija bez golova lidera i šampiona Intera u Bergamu, pružila se rosonerima prilika da pobedom nad davljenikom Specijom i to na San Siru zasednu na prvo mesto.

Ali kada se takva prilika propusti, onda ima li smisla nadati se Skudetu? Imao je Milan brdo šansi u prvom poluvremenu. Teo Ernandes je promašio penal u 45. minutu. Ali ipak se posrećilo domaćinu i umesto kazne, usledio je momentalni gol za vođstvo. I to u najboljem mogućem trenutku. Leao je zatresao mrežu u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, tako da je Milan ipak otišao na odmor sa minimalnom prednošću.

Međutim, po ko zna koji put za ove dve godine, od kada ekipa beleži uspon i izaziva glavne aždaje italijanskog fudbala, dogodilo se da ispuste sve. U 64. minutu Agudelo je doneo izjednačenje. Milan je jurio drugi gol, jer je i remi bio katastrofa- Čak ga je i postigao, ali u trenutku kada je Misijas šutirao, sudija je već svirao faul ne dozvolivši prednost za Milan i time se direktno oglušio o praktično najvažnije sudijske preporuke u poslednjih nekoliko godina. A u petom minutu nadoknade šok. Gjasi donosi šokantan rasplet, vođstvo Speciji i ispostaviće se tri boda.

Ovim porazom Milan je ostao drugi sa 48 bodova, dva manje od Intera, ali uz utakmicu više. Specija je 14. sa 22 boda, šest više od zone ispadanja.

Rezultate milanskih timova na najbolji je način iskoristio Napoli. Pobedom u gostima protiv Bolonje Siniše Mihajlovića 2:0 golovima Irvinga Lozana, popeo se na treće mesto sa samo dva boda manje od Milana i četiri od Intera, uz utakmicu više.