Nova zvezda Napolija – Osimhen matirao Srbina za 8/0

Serie A 17. okt. 202120:01
Viktor Osimhen, Napoli
Francesco Pecoraro/Getty Images

Fudbaleri Napolija posle mnogo muka pobedili su Torino u osmom kolu prvenstva Italije rezultatom 1:0.

Ekipa iz Napulja je upisala i osmi trijumfa u šampionatu sa dva boda više od drugoplasiranog Milana i čak sedam od aktuelnog prvaka Intera, koji je u subotu izgubio od Lacija 3:1.

Povezane vesti

Torino je u rezultatskoj kirizi, u poslednja četiri meča upisao je po dva remija i poraza i trenutno je 12. sa osam bodova.

Tri boda Napolitancima doneo je nigerijski internacionalac Viktor Osimhen pogotkom u 81. minutu na asistenciju rezerviste Eljifa Elmasa. Dvadesettrogodišnjem napadaču to je bio peti gol u sezoni.

Prethodno Lorenco Insinje nije realizovao jedanaesterac u 27. minutu, a domaćima je posle VAR provere u 57. minutu zbog ofsajda poništen pogodak Đovanija Di Lorenca.

Golman Vanja Milinković-Savić i Saša Lukić odigrali su ceo meč za Torino.

Napoli u sledećem kolu gostuje Romi, a Torino na svom stadionu igra sa Đenovom.