Nula Rome protiv Beneventa

REUTERS/Ciro De Luca

Benevento i Roma podelili su bodove u 23. kolu Serije A. Meč je završen rezultatom 0:0.

U prvom poluvremenu veći posed je imala Roma. Međutim, opasniji je bio Benevento. U 16. minutu je poništen gol Đanluke Lapadule. Isti igrač je pao u šesnaestercu u 33. minutu, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

Problemi za Benevento su počeli u 58. minutu kada je isključen Kamil Glik zbog drugog žutog kartona. Roma je dobru šansu da povede propustila preko Rika Karsdorpa, koji je odlično šutirao, ali je golman spasio domaće.

Rimljani su sve karte bacili na napad. U igru je umesto Veretua ušao Edin Džeko. Međutim, nije bilo promene rezultata.

Roma je ostala na trećem mestu sa 44 boda, sedam manje od vodećeg Intera. Benevento je 15. sa 25 poena i u relativno bezbednoj zoni sa deset bodova više od Kaljarija, koji je na 18. poziciji koja vodi u Seriju B.