Osakaćeni Milan od 0:2 do pobede nad Veronom

Serie A 16. okt 202123:01 3 komentara
Olivije Žiru
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana ostvarili su veliku pobedu u meču osmog kola na San Siru protiv Verone 3:2, uprkos velikim kadrovskim problemima i ozbiljnom rezultatskom deficitu.

Umesto da ih osvežu reprezentativna pauza rosoneri su meč protiv Verone dočekali bukvalno osakaćeni. Zbog povreda u konkurenciji nisu bili Kjer i Kalabrija, zbog koronavirusa možda i dvojica najboljih igrača tima Teo Ernandes i Braim Dijas i sve to se osetilo protiv Verone.

U prvom poluvremenu domaćin je bio potpuno pogubljen, dok su gosti predvođeni Darkom Lazovićem i Ivanom Ilićem i sa klupe Igorom Tudorom, bili odlično organizovali i pokazali se kao tim koji tačno zna šta hoće. Takva postavka situacije donela im je dva gola prednosti posle prvog poluvremena. Strelci su bili Kaprari u sedmom i Barak u 24. minutu iz penala koji je iznudio Nikola Kalinić.

A onda u drugom poluvremenu potpuni preokret. Tačnije, preokret je doneo Samu Kastiljeho, koji je zamenio Salemakersa. Prvo je u 59. minutu Žiru zatresao mrežu, a onda je na scenu stupio Španac. Prvo je u 76. minutu iznudio penal, koji je Frank Kesi pretvorio u 2:2, da bi već u sledećem napadu centrirao, a taj centaršut Ginter sproveo u sopstvenu mrežu za rezultatski preokret i veliku pobedu Milana 3:2.

Rosoneri su sada prvi sa 22 boda, jednim više od Napolija koji ima i utakmicu manje i sada pet u odnosu na Inter. Verona je 13. sa osam bodova.