Osimen drži Napoli u trci za titulu

Serie A 13. mar 202217:30 > 17:39
Viktor Osimen
Image number 0151419231 via Guliver

U drugom meču koji se u nedelju igrao u okviru 29. kola Serije A Napoli je kao gost na stadionu „Mark'Antonio Bentegodi“ pobedio Veronu rezultatom 2:1 (1:0), a junak ekipa Lućana Spaletija bio je nigerijski napadač Viktor Osimen, koji je postigao dva gola.

Posle ove pobede tim iz Napulja ima 60 bodova, tri manje od lidera tabele Milana, a dva više od Intera, koji ima i dva meča manje. Verona, koju sa klupe predvodi hrvatski trener Igor Tudor, deveta je sa 41 bodom.

Serija A:

Goste je u vođstvo doveo Viktor Osimen u 14. minutu, a u 71. duplirao je vođstvo timu sa stadiona „Dijego Armando Maradona“ svojim devetim golom u sezoni.

U 77. minutu Davide Faraoni uspeva da umanji vođstvo gostiju iz Kampanije, ali potom Tudorova ekipa vrlo brzo ostaje sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Ćekerini. Do kraja meča Verona ostaje sa devetoricom jer je Faraoni sudijskoj nadoknadi dobio žuti karton, a potom još jedan zbog protesta.

U poraženom sastavu kao starter je do 86 minuta igrao srpski vezista Ivan Ilić, dobio je i žuti karton, a reprezentativac Srbije Darko Lazović propustio je duel zbog povrede.

U sledećem kolu Napoli sledeće subote dočekuje Udineze, a Verona će gostovati Empoliju.