Perfektni Napoli 5 od 5! Lacio izvukao bod iz penala u 90+1.

Serie A 23. sep 202120:29 > 20:30 0 komentara
Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Fudbaleri Napolija sa 4:0 su pobedili Sampdoriju na strani i posle pet kola italijanske Serije A sačuvali maksimalan skor.

Dominira ekipa Lučana Spaletija od početka sezone. Uz svih pet pobeda, ima gol razliku 14:2 i sa čela tabele gleda na ostale rivale.

Posle četiri gola u mreži Udinezea u prošlom kolu, sada je jednako ubedljiv trijumf ostvaren i u Đenovi, uz dva pogotka nigerijskog napadača Viktora Osimena.

Visoki špic je doveo Napolitance do prednosti u 10. minutu. Fabijan Ruis je povisio u 39, da bi Osimen u 50. otklonio sve dileme oko pobednika. Konačan rezultat postavio je Pjotr Zjelinski devet minuta kasnije. Sampi je u 73. minutu poništen gol zbog ofsajda u kojem se našao Antonio Kandreva.

Napoli u sledećem kolu čeka Kaljari, Sampdorija gostuje Juventusu.

Lacio je osvojio bod protiv Torina na gostovanju, zahvaljujući golu Ćira Imobilea iz penala u nadoknadi vremena – 1:1.

Znatno kvalitetnije su Bikovi igrali tokom cele utakmice. Imali su nekoliko dobrih prilika, pre nego što ih je Hrvat Marko Pjaca u 76. minutu doveo do prednosti.

Delovalo je da će bodovi ostati u Torinu, ali je Vedat Murići u nadoknadi izborio jedanaesterac, a siguran izvođač bio je Imobile za šesti gol u prvih pet kola Serije A i bod nebeskoplavih.

U sastavu gostiju celo drugo poluvreme odigrao je Sergej Milinković-Savić. Njegov brat Vanja bio je na golu Torina kompletnu utakmicu.

Lacijali su osmi na tabeli sa osam bodova pred gradski derbi sa Romom. Torino je 10. sa sedam uoči gostovanja u Veneciji.