Milan siguran na Velodromu, pobede Lestera i Lidsa

Fudbal - video 31. jul 202221:54 > 22:11 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Bliži se početak ligaških takmičenja širom Evrope i klubovi igraju poslednje prijateljske utakmice. Milan je gostovao Olimpiku u Marseju i slavio 2:0. Pobede su zabeležili i premijerligaši Lester i Lids, dok je Vulverhempton .

Prva asocijacija navijačima Milana na Velodrom je prekid revanš utakmice četvrtfinala Kupa evropskih šampiona 1991. napuštanje terena i samim tim prekid niza evropskih titula rosonera. Ali ova generacija neopterećena prošlošću ostvarila je laganu pobedu.

Prvo je igrač utakmice Mesijas zatresao mrežu u 11. minutu. Potom je Brazilac 17 minuta kasnije i asistirao Olivijeu Žiruu za konačnih 2:0. Treba istaći da je poslednjih 10 minuta na terenu proveo srpski napadač Marko Lazetić.

Sevilja se u Engleskoj provela kao bosa po trnju. Posle šestice Arsenala, pretrpela je i poraz od Lestera. Poraz je ovog puta bio minimalan, a jedini gol postigao je Duzberi-Hol.

Lids je na Eland Roudu razbio Kaljari 6:2. Briljirao je napadački tandem Rodrigo-Bamford, koji je zajedno postigao pet golova. Rodrigo je zabeležio het-trik, Bamford upisao dva gola, a preostali šesti gol delo je Robina Koha. Za Kaljari golove su postigli Lapadula i Luvumbo.

Vulverhempton je za kraj priprema u Portugaliji izveo kombinovan sastav i došao do 1:1 protiv Farensea. Domaćin je vodio golom Pondea, ali je remi Vukovima doneo Hvong.