Pobede Rome i Napolija, gol Milenkovića

Serie A 22. avg. 202122:42
Temi Ejbraham
REUTERS/Alberto Lingria

Novi život Rome pod Žozeom Murinjom počeo je na najbolji mogući način. Vučica je u prvom kolu Serije A savladala Fiorentinu 3:1, uz gol Nikole Milenkovića za Violu. Napoli je uz mnogo vatre na stadionu Dijego Maradona pobedio Veneciju 2:0.

Bilo je ovo veče u kojem su se rimskoj publici na najbolji način predstavili novi trener, ali i novi napadač Temi Ejbraham. Već u 17. minutu mladi Englez odradio je veliki posao, pošto je prinudio gostujućeg golmana Dragovskog da ga faulira i dobije direktan crveni karton. U 26. minutu Ejbraham se istakao sjajnom asistencijom za Mhitarjana koji je doveo Romu u vođstvo.

Vučica je do poluvremena zadržala gol prednosti, a onda su se u drugom delu stvari zakompikovale. Prvo je Zaniolo u 57. minutu dobio drugi žuti karton i snage su se poravnale na terenu. A samo tri minuta kasnije Nikola Milenković postiže izjednačujući gol.

Ipak, samo četiri minuta trajala je radost gostiju. Opet je Ejbraham bio u ulozi asistenta, a strelac je ovog puta bio Vertu i vratio Romi vođstvo. Posle pet minuta Ejbraham je izašao iz igre i svakako njegovim učinkom Murinjo može da bude zadovoljan, a umesto njega ušao je Šomudrov. Upravo je on u 79. minutu asistirao Vertuu za drugi gol za 3:1 kojim je sve bilo rešeno i ujedno postavljen konačan rezultat. Pored Milenkovića svih 90 minuta odigrao je Dušan Vlahović.

U Napulju je bilo mnogo vatre na premijeri povratnika u Seriju A Veneciju. Favorizovani domaćin pucao je sebi u nogu već u 23. minutu, pošto je napadač Osimen dobio direktan crveni karton zbog tuče. Napoli je i dalje dominirao, tražio put do gola. A onda je u 56. minutu sviran penal za Napoli. Odgovornost je preuzeo očekivano Lorenco Insinje, ali je šutirao preko gola.

Nervoza je ozbiljno uzimala maha, ali srećom po ekipu Lućana Spaletija sviran je novi penal u 62. minutu. Ovog puta Insinje je već bio siguran i doveo konačno Napoli do vođstva. Sav teret domaćim igračima pao je sa leđa kada je u 73. minutu Elmas zatresao mrežu i doneo velikih 2:0, što je ujedno i konačan rezultat.