Posle Napolija Kremoneze šokirao Romu i Murinja

Serie A 1. feb 202322:58 0 komentara
Siril Desers Kremoneze
Guliver Image

Novo veliko iznenađenje u Kupu Italije u režiji Kremonezea. Ekipa iz Kremone ponovo je kao gost slavila protiv velikog favorita. Ovog puta je eliminisala Romu 2:1 i plasirala se u polufinale.

Možda će, u stvari vrlo verovatno, Kremoneze eskpresno da se vrati u Seriju B. Ali bi istovremeno mogao da se nađe u Ligi Evrope. Jer poslednjeplasirana ekipa Serije A plasirala se u polufinale Kupa Italije, a rival u borbi za finale joj je Fiorentina, po opštem konsenzusu najslabiji od preostalih.

Baš kao i Lućano Spaleti u prethodnoj rundi i Žoze Murinjo se ozbiljno kockao. Izveo je kombinovan sastav i to ga je na kraju koštalo, možda i jedine prilike za trofej. Dobro, Romi je, posebno posle kazne Juventusu, ipak prioritet vraćanje u Ligu šampiona, ali ovaj šamar mnogo boli i mogao bi da se odrazi na partije u Seriji A.

Kremoneze je ponovo vrhunski odradio meč na terenu favorizovanog protivnika. Strpljivo je čekao priliku i dočekao ju je u 28. minutu. Rui Patrisio je napravio prekršaj za najstrožu kaznu, a siguran realizator penala bio je Siril Desers.

Na poluvremenu Murinjo je u igru uveo Dibalu, Smolinga, Zalevskog i Nemanju Matića. Međutim, gosti su presekli Vučicu i poveli 2:0 već u 49. minutu. Autogol je postigao Dželik i zadatak pred Romom učinio se više nego teškim. Kao planina.

Do kraja ekipa Žozea Murinja uspela je samo da smanji na 2:1, pošto je u četvrtom minutu nadoknade Beloti zatresao mrežu. Premalo i prekasno. Kremoneze se našao u polufinalu, a rival u borbi za veliko finale biće Fiorentina.