Povratak na pobednički kolosek: Juve lako sa Bolonjom

Serie A 24. jan 202114:24 0 komentara
Valerio Pennicino/Getty Images

Fudbaleri Juventusa pobedili su Bolonju na svom terenu u 19. kolu Serije A rezultatom 2:0.

Stara dama se vratila na pobednički kolosek, posle poraza od Intera u Derbiju Italije, pogocima Artura u 15. i Vestona Mekenija u 71. minutu.

Devetostruki uzastopni šampion zasluženo je upisao nova tri boda, pošto je većim delom meča bio bolji rival od ekipe Siniše Mihajlovića i imao dvocifreni broj udaraca u okvir gola.

Trijumf je lako mogao da bude i ubedljiviji, ali je golam Lukaš Skorupski u nekoliko navrata fantastično intervenisao. Tu se, pre svega, misli na udarce Kristijana Ronalda i Federika Bernardeskog u prvom i Huana Kvardara i Mekenija u drugom poluvremenu.

Kada je o pokušajima gostiju reč, Musa Barou i Nikola Sansone imali su dve konkretne prilike.

Juventus je četvrti na tabeli sa 36 bodova, sedam manje od lidera Milana, uz meč manje. Bolonja je 13. sa 20 poena.