Povratnik u Seriju B ponizio Lazovićevu i Ilićevu Veronu

Serie A 7. avg 202223:10 > 23:14 0 komentara
Valid Čedira
Daniele Buffa/Image nella via Guliver Image

Fudbaleri Barija napravili su veliko iznenađanje i u meču 1/32 finala Kupa Italije u gostima su eliminisali ekipu Verone.

Povezane vesti

Povratnik u Seriju B je u gradu Romea i Julije slavio 4:1 i na najlepši način najavio početak sezone u drugoligaškom karavanu nakon što je u prošloj bio najbolji tim Lige C – grupa C.

Verona je povela u 16. minutu pogotkom Lasanje u 16. minutu, ali je Bari na poluvreme otišao sa golaom prednosti zahvaljujući pogocima Folorunša u 30. i Čedire u 44. minutu. Raspoloženi Čedira je u nastavku utakmice još dva puta matirao čuvara mreže Verone Montipa, u 53. iz penala i 78. minutu.

Domaći su od 69. minut bili lišeni pomoći isključenog Faraonija, a ceo meč za Veronu odigrali su Darko Lazović i Ivan Ilić.

Interesantno je da su gosti uputili čak deset udaraca u okvir gola rivala iz 11 pokušaja.

Pobedu u gostima ostvarila je i ekipa Askolija, član Serije B, koja je bila bolja od Venecije sa 3:2. Prvi gol za Askoli postigao je internacionalac iz Bosne i Hercegovine Dario Šarić, Falcerano je u 70. duplirao vođstvo, ali je rezervista Mikelson u 88. i 89. doneo izjednačenje timu koji je ispao iz elitne italijanske lige.

Ipak, u prvom minutu nadonkade Budin je autogolom doneo veliku radost gostujućim fudbalerima.

Dalje ide i novi prvoligaš Monca pobedom pred svojim navijačima protiv Frozinonea 3:2 i Parma, koja je u gostima savladala Salernitanu 2:0.