Preokret Atalante za noć na prvom mestu

Serie A 15. okt 202222:41 0 komentara
Mario Pašalić
REUTERS/Alessandro Garofalo

Nova smena na vrhu Serije A. Pobedom u susretu 10. kola nad Sasuolom u Bergamu 2:1 Atalanta je, bar na jedno veče, preuzela prvo mesto.

Pobeđuje Napoli, ali pobeđuje i Atalanta. Za sada dve ekipe, koje su u poslednjoj deceniju izvršile mini revoluciju italijanskog fudbala i afirmisale napadačku igru na gol više, drže prva dva mesta Serije A i smenjuju se na čelu tabele.

Sada je došao red na Boginju da preuzme lidersko mesto. Doduše na jedno veče, jer tek Napoli treba protiv Bolonje da odigra meč 10. kola. Nije lako Atalanta došla do liderskog mesta.

Za to je morala da pobedi još jednu ekipu koja je u pomenutoj deceniji prepoznatljiva po napadačkom i atraktivnom fudbalu. Sasuolo je zadao velike muke favoritu, a čak je i poveo golom Kirjakopulosa u 41. minutu.

Ipak, uspela je Atalanta da odgovori do poluvremena, pošto je Mario Pašalić u prvom minutu nadoknade postigao gol za izjednačenje. Ispostaviće se da je taj pogodak značajno pogurao Boginju ka konačnom cilju, jer je već na samom početku drugog dela Lukman doneo preokret. Neprijatnost iz 41. minuta odnesena je za veoma kratko vreme i Atalanta je ipak bez pritiska da mora da juri rezultat, uspela da sačuva značajan kapital i osvoji tri veoma važna boda.