Preokret Lacija protiv Intera uz pečat SMS

Serie A 16. okt. 202120:06
Sergej Milinković-Savić
REUTERS/Alberto Lingria

U derbiju osmog kola Serije A Lacio je u Rimu savladao aktuelnog šampiona Inter 3:1 i to posle preokreta.

Još jednom se pokazalo da je Lacio prava tempirana bomba. Katkada eksplozijom uništi sebe, ali ume i druge. I to posebno velike. Vidi se da ekipa Mauricija Sarija još kuburi sa konstantnošću, ali potencijal tima je ogroman – nesumnjivo. A definitivno vođa ove generacije je Sergej Milinković-Savić, koji pod Sarijem igra verovatno fudbal karijere.

Neroazuri koje vodi od ove sezone bivši trener Lacija Simone Inzagi, prvi je došao do gola. U 12. minutu dosuđen je penal za goste, a odgovornost je preuzeo Ivan Perišić. I postigao je gol i to uslovno rečeno slabijom desnom nogom, pa je postao prvi igrač Serije A, od kada se skupljaju podaci, da je realizovao penal i levom i desnom nogom.

Minimalnom prednošću šampiona otišlo se na poluvreme, a u drugom delu Lacio izlazi kao druga ekipa. Doduše i domaćina je pogurao penal, a u 64. minutu Imobile je bio siguran sa bele tačke. U 81. minutu preokret, a strelac je povratnik iz Vest Hema Felipe Anderson. I onda šlag u prvom minutu nadoknade. Sergej Milinković-Savić postiže novi gol, treći u Seriji A ove sezone, za potvrdu velika tri boda.

Ovom pobedom Lacio je izbio na peto mesto sa 14 bodova, samo tri manje od trećeplasiranog Intera i sedam od lidera Napoli.