Preokret Milana – titula nikad bliža!

Serie A 8. maj 202222:48 1 komentar
Rafael Leao
REUTERS/Alessandro Garofalo

Fudbaleri Milana u 36. kolu prvenstva Italije posle preokreta u gostima su pobedili Veronu rezultatom 3:1.

Povezane vesti

Ekipa Stefana Piolija je dva kola pre kraja šampionata zadržala prvo mesto sa dva boda više od gradskog rivala Intera, dok je Verona izgubila sve šanse da se bori za sedmu poziciju i plasman u Ligu konferencije.

Tim iz „grada ljubavi“ je poveo u 38. minutu golom Davidea Faraonija na asistenciju Darka Lazovića, a preokret je najavio Sandro Tonoli izjednačujućim pogotkom u trećem minutu sudijske nadoknade.

Isti igrač je u 50. minutu doneo prednost Roso-nerima, a kod oba gola asistent je bio Rafael Leao. Važan trijumf Milanu u borbi za titulu overio je Alesandro Florenci u 87. minutu.

Lazović i Ivan Ilić su odigrali ceo meč za Veronu, a mladi veznjak je zaradio žuti karton u 70. minutu.

Milan u sledećem kolu dočekuje Atalantu, a u poslednjem gostuje Sasuolu, dok Inter ide na noge Kaljariju i na „Đuzepe Meaci“ igra sa Sampdorijom.