Proradila engleska veza: Roma rutinski protiv Specije

Serie A 13. dec 202122:44 0 komentara
Maurizio Lagana/Getty Images

U poslednjem susretu 16. kola Serije A Roma je na svom terenu savladala Speciju 2:0.

Posle dva vezana poraza Roma je konačno došla do pobede. Prvi trijumf u decembru ostvarila je protiv Specije i tako možda i uhvatila poslednji voz za jedno od prva četiri mesta koja vode u Ligu šampiona.

Pobedu su najavili engleski internacionalci. Već u šestom minutu, posle kornera loptu je glavom zahvatio Tejmi Ejbraham, prosledio je Krisu Smolingu, koji ju je zakucao u mrežu protivnika.

Imala je domaća ekipa još nekoliko šansi u prvom delu, a u 56. Ibanjes je iskoristio asistenciju Vertua i povisio na 2:0. Samo šest minuta kasnije Specija je postigla gol, koji je posle pregledavanja VAR poništen zbog ofsajda. Do kraja Roma je rutinski privela meč kraju, ali je i ostala sa desetoricom, pošto je Afena Đan dobio crveni karton.

Ekipa Žozea Murinja sada je šesta na tabeli sa 28 bodova, koliko ima i Juventus, a četvrtoplasiranio Napoli beži osam bodova.