Rapsodija Milana – Žiru skida kletvu devetke, melje i Roma

Serie A 29. avg 202122:41 > 23:014 komentara
Olivije Žiru
REUTERS/Daniele Mascolo

Milan i Roma zabeležili su nove pobede u Seriji A. Rosoneri su u meču drugog kola na San Siru bili ubedljivi protiv Kaljarija 4:1, dok je Roma bila još ubedljivija protiv Salernitane u gostima 4:0.

Meč na San Sairu obeležio je dvostruki strelac Olivije Žiru. Iskusni Francuz „hrabro“ je uzeo čuvenu devetku, jer je za ovaj broj vezano svojevrsno prokletstvo u Milanu, pošto od Filipa Inzagija niko sa tim brojem ni približno nije uspeo da ispuni velika očekivanja od onoga ko nosi taj broj.

Žiru je pokazao da nema problem sa tim brojem. Postigao je dva gola i najavio da bi mogao ovom broju u crveno-crnom dresu da pruži stari sjaj. Njegovim golovima u 24. i 43. minutu iz penala prethodilo je pet neverovatnih minuta. U 12. minutu Tonali je doveo rosonere u vođstvo, a u 15. uzvratio je Kaljari preko Dejole. Već u sledećem napadu u 17. minutu Milan je ponovo došao do vođstva preko Leaoa. A onda je na scenu stupio Žiru i overio nove bodove.

Milan ima svih šest bodova, kao i šampion i gradski rival Inter, Lacio, Napoli ali i Roma. Ekipa Žozea Murinja bila je veoma ubedljiva u Salernu i zabeležila pobedu 4:0 golovima Pelegrinija u 48. i 79. minutu, Vertua u 52. i Ejbrahama u 69. minutu.