Rimljani spremni za finale LK, Torino razbijen u gostima

Serie A 20. maj 202222:46 0 komentara
Guliver

Roma je odigrala poslednji meč Serije A, u gostima je slavila ubedljivu pobedu protiv Torina – 3:0. Ipak, neće to biti i poslednji meč u sezoni Vučice, s obzirom na to da ih u sredu u Tirani očekuje finale premijernog izdanja Lige konferencije, protiv Fajenorda.

Roma će igrati u Evropi i naredne sezone, bez obzira hoće li osvojiti Ligu konferecija. Rimljani su trijumfom u Torinu protiv istoimenog tima obezbedili najmanje šesto mesto, koje garantuje plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Ekipa Žozea Murinja je lako došla do vredne pobede. Tami Ejbraham je najpre pogodio iz igre, na dodavanje Pelegrinija u 33. Minutu, a devet minuta kasnije bio je precizan i sa bele tačke. Pobedu Rimljana potvrdio je Pelegrini, iz drugog penala na utakmici.

Kod domaćih čitav meč odigrao je reprezentativac Srbije Saša Lukić, dok je golman Vanja Milinković-Savić bio na klupi.