Roma stigla 0:2, dva crvena za 30 sekundi i eliminacija!

Serie A 20. jan. 20210:05 > 0:26
Specija
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Specije plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije nakon što su posle produžetaka u Rimu pobedili ekipu Rome rezultatom 4:2 (2:2).

Tim iz Ligurije će 27. januaru u borbi za mesto u četvrtfinalu gostovati Napoliju na stadionu „Dijego Armando Maradona.“

Specija je već posle četvrt časa igre imala dva gola prednosti. Bugarin Andrej Galabinov je u 6. minutu iz jedanaesterca doneo vođstvo svom timu, a u 15. Rikardo Saponara je još jednom šokirao Vučicu i duplirao prednost.

Roma se vratila u finišu poluvremena nakon što je Lorenco Pelegrini u 43. minutu realizovao najstrožu kaznu.

Domaći su u 73. minutu uspeli da izjednače preko Henrika Mhitarjana i sa rezultatom 2:2 ušlo se u produžetke.

Ključan momenat meča na Olimpijskom stadionu viđen je u svega 30 sekundi. Najpre je Đanluka Manćini u 92. minutu zbog dva žuta kartona morao van igre, a uzbro za njim u svlačionicu je otišao i golman Rome Pau Lopes.

Brojčanu nadmoć Specija je materijalizovala u drugom produžetku. Daniele Verde, momak koji je ponikao u Romi, postigao je treći gol u 107. minutu, a konačnih 4:2 lepim pogotkom postavio je dvostruki strelac Saponara.

Poznata su još dva četvrtfinalna para, a to su InterMilan i Juventus Spal, dok Atalanta čega boljeg iz duela LacioParma (21.01).

Mečeve Kupa Italije gledajte na kanalima Sport Kluba.