Roma za deset minuta srušila Veronu

Serie A 31. jan 202122:38 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Roma je u poslednjem duelu 20. kola Serije A savladala Veronu na svom stadionu sa 3:1.

Domaćin je za samo deset minuta postigao tri gola i tako već na poluvremenu rešio pitanje pobednika.

Do prednosti su stigli u 20. minutu kada je strelac bio Đanluka Manćini.

Samo dva minuta kasnije, Borha Majoral je asistent Mkitarijanu koji uspeva da povisi na 2:0. Deveti gol za jermenskog igrača ove sezone, isto koliko je postigao u celoj prošloj.

U 29. minutu i samo Majoral se upisao u listu strelaca pa je već tada bilo ubedljivih 3:0. Ovo je već deseti put u tekućoj sezoni da Rimljani postignu bar tri gola na jednom meču, što je u „ligama petice“ uspelo još jedino Bajernu i PSŽ.

Poraz gostiju ublažio je Braima Koli u 62. minutu. Darko Lazović i Ivan Ilić bili su u startnoj postavi.

Roma se ovom pobedom popela na treće mesto sa šest bodova manje od vodećeg Milana.