Ronaldo sa penala za radost Juventusa

Serie A 13. dec 202019:57 > 20:13 5 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Juventus je sa bele tačke došao do tri boda u Đenovi. Golove za pobedu 3:1 postigao je Kristijano Ronaldo iz penala u 78. i 89. minutu.

U prvom poluvremenu Juventus je imao jalovu inicijativu. Posed lopte je bio 69 posto u korist tima iz Torina, ali nisu uspevali da nađu put do mreže Đenove. Najbolje šanse imali su Betankur, čiji je odličan šut sa ivice šesnaesterca završio pored leve stative i Veston Mekeni, koji je glavom loptu posle centaršuta iz kornera poslao preko gola.

povezane vesti

Zakuvalo se  na startu nastavka. Mekeni je centrirao u 57. minutu, to je odlično ispratio Dibala za prednost Juventusa. Međutim, radost šampiona Italije trajala je samo četiri minuta. Stefano Sturaro je ispratio dodavanje Luke Pelegrinija za izjednačenje.

Dibala je četiri minuta kasnije ponovo pogodio mrežu rivala, ali je gol poništene zbog ofsajda. Usledila je velika ofanziva Juventusa. Urodila je plodom kada je sudija Dibelo čini se nepostojeći kontakt između Kvadrada i defanzivca Đenove okarakterisao kao penal. Ronaldo je bio siguran i Juventus je stigao do nova tri boda.

U samom finišu oboren je u šesnaestercu Morata, a Ronaldo je ponovo sa 11. metara bio precizan za konačnih 3:1. Portugalcu je ovo bio 100. jubilarni meč u dresu Juventusa i do sada je postigao 79 golova.

„Stara dama“ se trenutno nalazi na četvrtom mestu sa 23 boda, koliko ima i trećeplasirani Napoli. Drugi je Inter sa 24, dok vodi Milan sa 26 bodova i mečom manje, koji će odigrati protiv Parme. Đenova je na 19. poziciji sa samo šest bodova.