Ronaldo spasao Damu u derbiju, ali Skudeto sve dalje

Serie A 3. apr. 202120:00 > 20:022 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

U velikom torinskom derbiju Torino i Juventus odigrali su meč bez pobednika 2:2, a najviše razloga za zadovoljstvo ima Inter.

Juventus je u ovaj meč ušao sa čak 10 bodova manje od lidera Intera i pobeda se postavila kao imperativ. Povela je Stara dama golom Federika Kijeze već u 13. minutu, na asistenciju Alvara Morate.

povezano

A onda je na scenu stupio Sanabrija. Prvo je u 27. minutu doneo izjednačenje. A onda na samom početku drugog dela u 46. minutu i potpuni preokret. Delovalo je da su Bikovi na pragu prve pobede u gradskom derbiju posle punih šest godina. Ali u 81. minutu gol postiže Kristijano Ronaldo i najavljuje buran finiš. Ipak, sve je ostalo na tom golu. Juventus jeste izbegao poraz, ali je izgubio dva boda i gotovo ispao iz trke za Skudeto. Kod domaćina Saša Lukić odigrao je poslednja 24 minuta.

Juventus je sada četvrti na tabeli Serije A sa 56 bodova, devet manje od lidera Intera uz utakmicu više, ali bodovno poravnat sa petoplasiranim Napolijem, tako da ekipi Andree Pirla sledi grčevita borba za plasman u Ligu šampiona. Torino je 17. prvi iznad zone ispadanja sa 24 boda, dva više od Kaljarija.