Sad Ternana vodi trku u Seriji B

Serie A 16. okt 202221:14 0 komentara
Sorensen Ternana
Alessandro Garofalo La Presse/via Guliver

Serija B, i ove sezone, garantuje superzanimljivu trku za plasman u viši rang. Posle devetog kola, Ternana je zaposela vrh.

Pobedom na gostovanju Beneventu (3:2), ekipa iz Ternija vinula se na čelo. Čovek odluke bio je Frančesko di Takio, golom u 81. minutu obezbedio je gostima tri boda, vredna plasmana u vrh.

U jedinoj utakmici nedeljnog programa, Sudtirol je pobedio u Peruđi (2:1).

Najzanimljiviji duel odigrali su Palermo i Piza (3:3).

Doskorašnji prvotimac Vojvodine, Mladen Devetak, presedeo je meč na klupi Palerma.

Do pobede u gostima stigli su i fudbaleri Askolija. Sa 2:0 trijumfovali su u Bariju. Utakmica je odlučena u finišu, Lorenco Simić i Federiko Dionisi obezbedili su gostujućem timu zlata vredan trijumf.

Fudbaleri Kaljarija, na Unipol domusu, bili su uspešniji od Breše – 2:1.

Doskorašnji član Serije A, Đenova, ugrabila je „bingo“ protiv Kozence (2:1). Utakmica je odlučena do poluvremena, Koda i Strotman obezbedili su Đenovljanima dragocenu pobedu, domaći tim imao je snage samo za počasan pogodak, sa bele tačke pogodio je Karlo Butić.

Napokon, probudili su se i fudbaleri Parme. Sa 2:0 pobedili su Ređinu, u listu strelaca upisali su se Ostervolde i Valenti.

Duel Venecije i Frozinonea završen je rezultatom 1:3.

Najubedljiviji trijumf upisala je Modena, protiv Koma (5:1).

U susretu Citadele i Spala nije bilo golova.